• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Prețul motorinei și al benzinei a depășit 11 lei/litru în județul Bihor. Majorări de preț în toată țara!

    agrointeligenta.ro

    Scumpirile la motorină și benzină se țin lanț. Șoferii care stau la cozi în benzinării văd în timp real cum prețurile sunt majorate sub ochii lor. Cel mai scump carburant a fost surprins la o benzinărie Mol din Beiuș, județul Bihor, unde atât benzina, cât și motorina se vindeau de la ora 14:00 cu 11,1 lei pe litru.

    Surse din cadrul Petrom ne-au declarat că prețurile la carburant vor depăși pragul de 10 lei în toată țara începând de mâine. Se pare că au venit cantitățile de motorină și benzină cu noi prețui crescute, astfel că multe benzinării vor opera majorările începând de mâine.

    Citiți și: Benzinarii – mesaj pentru șoferi: Benzina nu o să fie mâine 11 lei/litru. O să treacă puțin peste 8 lei/litru!

    Informația privind saltul la prețul combustibilului s-a răspândit rapid, iar șoferii au format cozi uriașe pentru a alimenta înainte ca motorina și benzină să ajungă la peste 10 lei.


    Te-ar mai putea interesa

    Dosar penal pentru oierul care a omorât ursul ce îi atacase turma de oi Subvenția pe pârloagă 2026. Fermierii au obligația să transmită APIA fotografii din teren până pe 5 iunie Cum va fi vremea în luna iunie: temperaturi peste normal și deficit de ploi în mai multe regiuni Guvernul lansează programul ”Diaspora Investește Acasă” cu granturi de 200.000 euro pentru noile afaceri! Subvenția pe hectar pe care o vor primi fermierii români în anii următori

    Ultimele știri

    Eugen Tomac – desemnat premier. Noul ministru al Agriculturii, politician sau tehnocrat? Noi creații românești de triticale, prezentate în câmp la SCDA Teleorman Ultima zi pentru depunerea cererilor la APIA. Anunț ferm: Termenul nu va fi prelungit! Soluții pentru pajiștile viitorului: cercetătorii SCDP Vaslui prezintă noi rezultate privind sechestrarea carbonului și adaptarea la schimbările climatice Ucraina se impune tot mai mult în contractele de grâu pentru Egipt. Importurile, dublate