• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Șoferul unui camion de cereale a murit după ce s-a răsturnat în drum spre portul Constanța!

    agrointeligenta.ro

    Accident tragic! Șoferul unui camion care transporta cereale și-a pierdut viața după ce TIR-ul s-a răsturnat într-o prăpastie de circa 20 de metri. Victima avea numai 23 de ani și se îndrepta spre portul Constanța unde urma să descarce cerealele.

    Accidentul s-a petrecut în județul Constanța, la Agigea, vineri dimineață, la orele 5:00. Șoferul camionului, un tânăr de numai 23 de ani, conducea un camion încărcat cu cereale. La ieșirea de pe autostrada A4 – dinspre A2 către DN 39 A (Poarta 9 Port Constanța), TIR-ul s-a răsturnat într-o prăpastie, iar rănile suferite i-au fost fatale șoferului care a fost găsit încarcerat în cabină.

    La fața locului s-au deplasat echipajele de salvare, dar nu i-au mai putut salva viața șoferului, deși i-au efectuat manevre de resuscitare.

    Din primele cercetări a reieșit faptul că tânărul circula cu viteză și a intrat într-un sens giratoriu fără să vrea. A încercat să-l evite și așa s-a răsturnat în prăpastia extrem de adâncă.

    ”În urma cercetărilor s-a stabilit că un bărbat, de 23 de ani, a condus un ansamblu de vehicule format dintr-un cap tractor cu semiremorcă, iar la un moment dat a intrat în coliziune cu rondoul unui sens giratoriu, ulterior părăsind partea carosabilă şi căzând într-o prăpastie de aproximativ 20 de metri. În urma accidentului rutier a rezultat decesul conducătorului auto”, au explicat polițiștii de la IPJ Constanța.

    Șoferul transporta cereale către portul Constanța

    TIR-ul era plin cu cereale, care urmau a fi descărcate în portul Constanța. Autovehiculul a fost zdrobit în totalitate, din cauza impactului puternic avut cu solul. De curând, tânărul își sărbătorise ziua de naștere, potrivit unor surse ziuadeconstanta.ro.

    În urma tragicului eveniment, s-a demarat o anchetă pentru a se stabili cu precizie cauza din care s-a produs. Nu este exclusă o defecțiune tehnică la pedala de frânare.

    Te-ar mai putea interesa

    Fermierii din Cooperativa Agricolă Gheorghe Doja pun pepenii din câmp direct pe bandă. Eficiența în câmp, dublată! „Acum 20 de ani, un fermier putea cumpăra o casă din lâna de la 600 de oi”. Daniel Buda cere schimbarea regulilor pentru vânzarea lânii MADR susține că nu știa despre legea care introduce închisoarea pentru folosirea apei din puțuri sau râuri Cosmin-Alin Popescu, USV Timișoara: „Am construit un campus la standarde internaționale”. Investiții de zeci de milioane de lei în cercetare, digitalizare și viața studenților Producție dublă la ceapă cu tehnologie sud-coreeană. Recolte de peste 90 de tone la hectar

    Ultimele știri

    Universitatea de Științele Vieții din Timișoara a primit distincția europeană „HR Excellence in Research” de la Comisia Europeană Vis împlinit cu sprijinul comunității: două văcuțe Mini Highland au schimbat viața unei familii de corporatiști Prețul rapiței a atins cel mai înalt nivel din ultimii 4 ani – peste 560 de euro pe tonă! După ultimele atacuri, navele refuză să mai intre în porturile Ucrainei. Presiune pe porturile românești Victorie a fermierilor: Insecticide interzise de UE, permise cu derogare. Legea a primit votul final la Paris!