• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • AGROINTELIGENȚA A SUNAT LA PRIMĂRIE, FERMIERUL ȘI-A PRIMIT ADEVERINȚA PENTRU SUBVENȚIE!

    agrointeligenta.ro

    Ne luptăm pentru drepturile fermierilor! Echipa Agrointeligența – www.agrointel.ro, alături de fermieri! Când agricultorul Valentin Popa din comuna Suhatu, Călărași, ne-a spus că are o problemă cu conducerea Primăriei și nu i se dă adeverința pentru APIA, Agrointeligența a sunat autoritățile!

    Am publicat primii despre necazul fermierilor din comuna Suhatu, iar reporterii Agrointeligența au vorbit direct cu responsabilul din Primărie care punea bețe în roatele fermierilor! Pe ultima sută de metri a campaniei de la APIA, mulțumită intervenției directe din partea publicației noastre, agricultorii și-au putut depune în timp util cererea unică și vor încasa subvențiile agricole la care au dreptul.

    În sfârșit ne-au fost eliberate adeverințele pentru APIA de către primărie după ce a fost publicat articolul pe Agrointeligența. Ajunseseră fermierii să plângă în fața primăriei, să își pună mâinile în cap. Chiar vă mulțumim, ne-a fost de mare ajutor articolul, altfel nu ne-ar fi eliberat adeverințele. Acum suntem liniștiți”, ne-a declarat fermierul Valentin Popa care, alături de alți agricultori, a primit, pe ultima sută de metri, adeverința necesară pentru a solicita subvențiile APIA.

    Citiți și: AUTORITĂȚI, INTERVENIȚI! Fermieri lăsați FĂRĂ SUBVENȚII, secretarul Primăriei, preocupat de GREȘELILE GRAMATICALE ale agricultorilor!

    Vă reamintim că vineri, pe 11 mai, Agrointeligența – www.agrointel.ro a publicat, în premieră, situația mai multor fermieri care erau în pericol să piardă subvențiile APIA pe acest an. Din cauza unor orgolii, acestor agricultori le era refuzată eliberarea adeverințelor necesare pentru cererea unică la APIA. Reporterii Agrointeligența au ascultat supărarea fermierilor și a decis să acționeze direct pentru a media relația cu Primăria. Intervenția noastră a făcut posibilă depășirea disensiunilor, astfel că, în final, toți fermierii care aveau dreptul la subvenție și-au primit adeverința și au reușit să ajungă la APIA să depună cererea unică.

    NOTĂ: Reporterii Agrointeligența – www.agrointel.ro sunt alături de dumneavoastră, fermierii României, și încercăm să vă sprijinim în problemele pe care le întâmpinați. Dacă aveți alte chestiuni pe care doriți să ni le semnalați, vă rugăm să ne contactați fie pe e-mail, la redactia@agrointel.ro, fie telefonic, la numărul: 0744.311.359.


    Te-ar mai putea interesa

    Agrinvest Credit IFN SA schimbă regulile în agricultură: credite până la 10 ani și reducere a dobânzii de până la 10%/an pentru cei disciplinați AgroReclamații. Ciorile au distrus până la 95% din culturile unui fermier din Ialomița: „E un dezastru anul acesta” Bursa agricolă în luna iunie. Prețul per tona de grâu, orz și rapiță la începutul verii Senatul a adoptat proiectul AUR care va crea parteneriate directe între micii fermieri și consumatori Ministerul Agriculturii trimite corpul de control peste comercianții care susțin că vând legume românești

    Ultimele știri

    BASF a premiat excelența în viticultură: 185 de vinuri au concurat la a XI-a ediție a competiției „Povești cu vinuri românești” Informația Agrointeligența a fost corectă: Nicolae Istudor – propus ministru al Agriculturii! „Sărbătoarea Cireșului” – succes la ediția a XII-a. Degustare cu 75 de soiuri AgroReclamații. ”Împărțeala” unei primării pentru pășunea comunală îi face pe ciobani să se taie cu cuțitele pe câmp România cere subvenții egale pentru fermieri și un buget agricol separat în viitoarea Politică Agricolă Comună