• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Conferința Meat.Milk 2026. Ediția aniversară de 15 ani – în perioada 25-26 mai, la Sinaia: ”Are o încărcătură aparte”

    Oana Timar – Agrointeligența

    Ediția aniversară 15 ani a Conferinței Meat.Milk se desfășoară în acest an în perioada 25-26 mai, la Casino Sinaia. Evenimentul reunește fermieri, procesatori, retaileri, furnizori de tehnologie, autorități, asociații profesionale și parteneri care contribuie activ la dezvoltarea industriei cărnii și lactatelor din România.

    Într-o perioadă în care industria alimentară traversează una dintre cele mai accelerate transformări din ultimii ani — de la digitalizare și automatizare până la inteligență artificială, eficiență operațională și sustenabilitate — Meat.Milk. 2026 își propune să creeze mai mult decât un eveniment de business.

    ”Unul dintre cele mai importante lucruri pe care le simțim înaintea acestei ediții este energia networkingului care se va crea în jurul evenimentului și al InfoDay-ului cu participare gratuită. Ne bucură enorm interesul ridicat, numărul mare de confirmări și faptul că Meat.Milk. continuă să fie acel loc unde oamenii vin nu doar pentru informație, ci pentru conexiuni reale, idei noi și relații profesionale care merg mai departe mult după încheierea conferinței. Poate acesta este, de fapt, cel mai important lucru pe care l-am construit în acești 15 ani:o industrie care, dincolo de concurență și provocări, știe să rămână unită”, arată organizatorii evenimentului.

    Timp de două zile, participanții vor avea acces la:

    Participarea la ediția din acest an a Conferinței Meat.Milk este gratuită, pe bază de înregistrare. Pentru mai multe detalii – https://meat-milk.ro/page/conferinta


    Te-ar mai putea interesa

    Bursa agricolă în luna iunie. Prețul per tona de grâu, orz și rapiță la începutul verii Guvernul lansează programul ”Diaspora Investește Acasă” cu granturi de 200.000 euro pentru noile afaceri! Bayer dă înapoi la contractele pentru semințe după presiunea autorităților din SUA. Ce trebuie să înțeleagă fermierii români din această mutare Parlamentul a adoptat legea pentru plata unei subvenții de 15 euro/familia de albine AgroReclamații. Ciorile au distrus până la 95% din culturile unui fermier din Ialomița: „E un dezastru anul acesta”

    Ultimele știri

    ANSVSA a actualizat procedura prin care crescătorii trebuie să declare animalele bolnave sau moarte Șef APIA: Supraglomerarea centrelor APIA – risc ca unii fermieri să piardă subvențiile! Instabilitatea guvernamentală, un pericol pentru agricultură. Avertisment: Nu merge cu „premier surogat”! România – țara cu un tractor la fiecare 58 de hectare de teren arabil Situație critică într-un județ unde 75.000 de hectare riscă să rămână fără subvenții APIA