• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Bucătarul personal al lui Obama dezvăluie meniul președintelui SUA: Legume proaspete, carne slabă și pizza…din când în când

    agrointeligenta.ro

    Cum arată viața „sănătoasă” la Casa Albă? Cele două arme secrete sunt bucătarul Sam Kass și antrenorul personal Cornell Mcclellan. Cei doi au dezvăluit detalii neștiute până acum despre viața presedinteleui, a primei doamne și a celor două fiice.

    Sam Kass spune că gătește pentru familia prezidențială multe legume proaspete: broccoli, spanac, fasole verde, lângă orez brun, pește sau carne de pui. Nimic neașteptat având în vedere că prima doamnă, Michelle Obama, a înființat grădina prezidențială pe peluza de sud a Casei Albe și este o susținătoare înfocată a mâncării sănătoase.

    În emisiunea Paulei Dean, Michelle Obama spunea că bucătarul personal încearcă întotdeauna să gătească cu ingrediente locale, proaspete și sănătoase pentru întreaga familie. Mărturisea că, din când în când, soțul său poftește la mâncare picantă, condimentată cu celebrii ardei chilli. Și bucătarul Sam Kass spune că uneori familia prezidențială se mai alintă cu o pizza sau un burger, dar în general încearcă să mănânce cât mai echilibrat.

    Pe lângă meniul sănătos, familia Obama face multă mișcare: de la abdomene până la sesiuni de box, jogging, fotbal sau baschet.

    Sursa: Independent.md


    Te-ar mai putea interesa

    Cum va fi vremea în luna iunie: temperaturi peste normal și deficit de ploi în mai multe regiuni Subvenția pe pârloagă 2026. Fermierii au obligația să transmită APIA fotografii din teren până pe 5 iunie Subvenția pe hectar pe care o vor primi fermierii români în anii următori Bayer dă înapoi la contractele pentru semințe după presiunea autorităților din SUA. Ce trebuie să înțeleagă fermierii români din această mutare Daniel Bilinciuc a construit cu credință o afacere de succes. Povestea de la Mitocu Dragomirnei pentru ”Campioni pe teren”

    Ultimele știri

    ANSVSA a actualizat procedura prin care crescătorii trebuie să declare animalele bolnave sau moarte Șef APIA: Supraglomerarea centrelor APIA – risc ca unii fermieri să piardă subvențiile! Instabilitatea guvernamentală, un pericol pentru agricultură. Avertisment: Nu merge cu „premier surogat”! România – țara cu un tractor la fiecare 58 de hectare de teren arabil Situație critică într-un județ unde 75.000 de hectare riscă să rămână fără subvenții APIA