• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Directorul Romexpo Cătălin Trifu invită toți fermierii la INDAGRA 2014: ”Una din marile vedete ale acestei ediții va fi pomicultura”

    agrointeligenta.ro

    Cel mai mare și mai important târg agricol din România – Indagra, își va deschide porțile miercuri, 29 octombrie. Ediția din această toamnă promite a fi una a recordurilor, acordând o atenție deosebită fermierilor români care vor participa atât în calitate de vizitatori, dar și de producători agricoli, de antreprenori în acest sector economic.

    Dacă anul trecut, numărul vizitatorilor Indagra a fost de aproximativ 60.000 de persoane, ediția din 2014 și-a propus să depășească performanțele trecute. Astfel, pe lângă cele mai noi tehnologii și mașini agricole, echipa de organizare are în vedere și micul fermier, care va beneficia de un sprijin important. ”Invit toți fermierii la ediția din acesta an a expoziției Indagra. Pentru fermieri mici, pentru cei care derulează un mic business în sectorul agricol, INDAGRA oferă posibilitatea dublei participări la târg: odată ca vizitator, și vor avea acces la cele mai noi tehnologii. În ceea ce privește calitatea lor de expozanți, vor beneficia de o serie de facilități”, a declarat directorul Romexpo Cătălin Trifu.

    pomicultura la IndagraPotrivit acestuia, Indagra este singura expoziție care a crescut de la an la an, chiar și în anii de criză. ”Ca și până acum, Indagra nu va dezamăgi. În afara numărului mare de expozanți, vom avea și o serie de evenimente utile pentru toți cei care activează în sectorul agricol. Cred că una din marile vedete ale acestei toamne va fi pomicultura, un domeniu care se dezvoltă foarte mult în această perioadă și unde oferta firmelor mari, mijlocii și mici va fi foarte bogată”, a mai spus Cătălin Trifu.

    Târgul Indagra va fi deschis în perioada 29 octombrie-2 noiembrie, la Romexpo București.


    Material video difuzat în cadrul emisiunii ”Cultivat în România” de sâmbătă, 18 octombrie 2014


    Te-ar mai putea interesa

    Dosar penal pentru oierul care a omorât ursul ce îi atacase turma de oi Daniel Bilinciuc a construit cu credință o afacere de succes. Povestea de la Mitocu Dragomirnei pentru ”Campioni pe teren” Subvenția pe pârloagă 2026. Fermierii au obligația să transmită APIA fotografii din teren până pe 5 iunie Bayer dă înapoi la contractele pentru semințe după presiunea autorităților din SUA. Ce trebuie să înțeleagă fermierii români din această mutare AgroReclamații. Ciorile au distrus până la 95% din culturile unui fermier din Ialomița: „E un dezastru anul acesta”

    Ultimele știri

    ANSVSA a actualizat procedura prin care crescătorii trebuie să declare animalele bolnave sau moarte Șef APIA: Supraglomerarea centrelor APIA – risc ca unii fermieri să piardă subvențiile! Instabilitatea guvernamentală, un pericol pentru agricultură. Avertisment: Nu merge cu „premier surogat”! România – țara cu un tractor la fiecare 58 de hectare de teren arabil Situație critică într-un județ unde 75.000 de hectare riscă să rămână fără subvenții APIA