• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Fitofarmaciile au soluții și tratamente de la Agrii România pentru micii fermieri

    Adrian Radu – Agrointeligența

    În fitofarmacia Solagri, din Găești, județul Dâmbovița, Mariana Țecu nu vinde doar produse fermierilor, ci un bagaj întreg de cunoștințe.
    În cei 15 ani de când activează pe această piață, a primit în fitofarmacia sa numeroși clienți, veniți nu numai pentru simpla achiziționare a unor produse, ci și pentru a solicita informații profesioniste cu privire la modul optim în care să își întrețină culturile.

    Comerțul cu produse fitosanitare presupune pentru Mariana Țecu selectarea celor mai buni producători și distribuitori, pentru a păstra încrederea clienților în produsele pe care le vinde.

    Una dintre problemele cu care se confruntă foarte mulți clienți sunt dăunătorii. Soluțiile care se găsesc în fitofarmacia Solagri sunt livrare de Agrii România, unul dintre partenerii cu care lucrează de mulți ani cu fitofarmacia. Produsele companiei sunt deja cunoscute și apreciate atât de micii, cât și de marii fermieri.

    ”În această perioadă, problemele cele mai importante cu care s-au confruntat oamenii au fost dăunătorii, care au produs pagube foarte mari în culturile mici, pe care le-au avut ei: ploșnițele, omida Helicoverpa și păianjenul. Le-am oferit ca produse pentru a combate acești dăunători. Clienții noștri vin și cer produsele firmei Agrii, pe care le cunosc din anii precedenți sau noi le recomandăm produse noi, care apar și având încredere în noi, ei le folosesc cu rezultate foarte bune”, a declarat Mariana Țecu.

    Produsele Agrii excelează și în materie de fungicide, iar Copforce, Captan, Merpan, Folpan sunt printre soluțiile împotriva agenților patogeni pe care Mariana Țecu le recomandă clienților săi.

    Toate detaliile despre produsele din portofoliul Agrii România pot fi găsite și în Magazinul Agrii.


    Te-ar mai putea interesa

    Daniel Bilinciuc a construit cu credință o afacere de succes. Povestea de la Mitocu Dragomirnei pentru ”Campioni pe teren” Bayer dă înapoi la contractele pentru semințe după presiunea autorităților din SUA. Ce trebuie să înțeleagă fermierii români din această mutare Dosar penal pentru oierul care a omorât ursul ce îi atacase turma de oi Parlamentul a adoptat legea pentru plata unei subvenții de 15 euro/familia de albine Guvernul lansează programul ”Diaspora Investește Acasă” cu granturi de 200.000 euro pentru noile afaceri!

    Ultimele știri

    Agrinvest Credit IFN SA schimbă regulile în agricultură: credite până la 10 ani și reducere a dobânzii de până la 10%/an pentru cei disciplinați Anunț despre banii pentru subvențiile de agro-mediu, bunăstarea animalelor și pentru agricultură ecologică Averse torențiale, descărcări electrice, vijelii – județele care intră sub alertă meteo! Fertilland Bor Max de la Rodbun – secretul unei culturi de floarea-soarelui puternice și profitabile ANSVSA a actualizat procedura prin care crescătorii trebuie să declare animalele bolnave sau moarte