• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Ioan Niculae – în continuare internat! Cum se simte fermierul confirmat cu Covid-19!

    Angelica Lefter – Agrointeligența

    Vești proaspete despre starea lui Ioan Niculae, unul dintre cei mai mari fermieri ai României și patron al clubului de fotbal Astra Giurgiu! Acesta se află în spital, internat de la finalul lunii noiembrie, după ce a ajuns în stare critică la Terapie Intensivă, din cauza infectării cu COVID-19.

    Veștile vin din partea lui Bogdan Mara, directorul sportiv al Astrei, care a oferit ultimele detalii despre starea de sănătate a lui Ioan Niculae. Acesta a declarat pentru telekomsport.ro că omul de afaceri se simte mult mai bine.

    ”E mai bine. Din din fericire pentru noi şi pentru dânsul. Este sănătos, este bine. Acum îl aşteptăm şi noi. A fost o perioadă foarte grea şi pentru el, îl asteptăm să vină alături de echipă”, a menționat Bogdan Mara.

    Amintim că pe 26 noiembrie, fermierul de 66 de ani, Ioan Niculae, s-a internat de bună voie în spital, după ce a ieşit pozitiv la noul coronavirus. Decizia a fost una luată în funcție de simptomele care erau tot mai grave. Ulterior, pentru că avea nevoie de oxigen, Ioan Niculae a ajuns la Terapie Intensivă.

    Potrivit noutăților omul de afaceri din domeniul agricol a reușit să scape de starea critică și se simte mult mai bine, după ce medicii erau rezervați în ceea ce privește evoluția stării sale de sănătate.

    Patronul echipei Astra Giurgiu nu a fost singurul infectat, acolo a existat un adevărat focar de coronavirus, după cum a confirmat cu ceva timp în urmă directorul sportiv, Bogdan Mara.

    CITIȚI ȘI: Fermierul Ioan Niculae – în stare critică, internat cu Covid -19 la Terapie Intensivă!


    Te-ar mai putea interesa

    Situația APIA pe județe: Suceava – cel mai mare număr de fermieri, Timiș – record la suprafață Festivalul Cireșelor și Căpșunilor – un succes. Fermierii din AFF au adus fructe proaspete în Capitală! ANM: vijelii de 70 km/h și grindină. Județele unde sunt așteptate cele mai mari cantități de apă Subvenție nouă pentru bovine: 68 euro/cap. Ajutorul, votat în procedură de urgență! AgroReclamații. ”Împărțeala” unei primării pentru pășunea comunală îi face pe ciobani să se taie cu cuțitele pe câmp

    Ultimele știri

    Exclusiv: Exportul de ovine din România a fist blocat! Decizia, luată de un oficial din Spania, țară care va prelua contractele oierilor români Cisterne cu lapte, blocate la granița cu Bulgaria după ce au fost găsite aflatoxine în laptele importat E oficial: buget pentru compensarea fermierilor afectați de scumpiri și avans mai mare la subvenția APIA Șeful ANSVSA – apel către oieri: Opriți imediat comerțul clandestin de ovine și caprine! Riscăm blocarea totală a exporturilor! Peste 85% dintre companiile agricole vor acces la date despre piață, consum și inputuri – sondaj AGXecutive