• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • INCENDIU DEVASTATOR ÎNTR-O FERMĂ! 500 DE ANIMALE AU ARS DE VII!

    Ramona Dascălu – Agrointeligența

    Un incendiu puternic a cuprins o întreagă fermă de porci din apropierea orașului Lvov, din Ucraina. În total, au pierit peste 500 de animale, multe dintre ele au ars de vii, în timp ce altele au fost ucise de bucățile de acoperiș prăbușite.

    La fața locului s-au deplasat opt autospeciale cu 26 de salvatori, care au luptat ore bune cu flăcările reușind să salveze peste 1000 de porci din calea focului, scrie publika.md.

    Incendiul a cuprins clădirea în care erau ținute animalele, care avea o suprafaţă de aproape 1.700 de metri pătrați. Pompierii au încercat să evite extinderea flăcărilor la construcţiile adiacente.

    Cauzele incendiului nu sunt cunoscute pentru moment.

     

     

     


    Te-ar mai putea interesa

    AgroReclamații. Ciorile au distrus până la 95% din culturile unui fermier din Ialomița: „E un dezastru anul acesta” Daniel Bilinciuc a construit cu credință o afacere de succes. Povestea de la Mitocu Dragomirnei pentru ”Campioni pe teren” Parlamentul a adoptat legea pentru plata unei subvenții de 15 euro/familia de albine Cum va fi vremea în luna iunie: temperaturi peste normal și deficit de ploi în mai multe regiuni Bayer dă înapoi la contractele pentru semințe după presiunea autorităților din SUA. Ce trebuie să înțeleagă fermierii români din această mutare

    Ultimele știri

    Agrinvest Credit IFN SA schimbă regulile în agricultură: credite până la 10 ani și reducere a dobânzii de până la 10%/an pentru cei disciplinați Anunț despre banii pentru subvențiile de agro-mediu, bunăstarea animalelor și pentru agricultură ecologică Averse torențiale, descărcări electrice, vijelii – județele care intră sub alertă meteo! Fertilland Bor Max de la Rodbun – secretul unei culturi de floarea-soarelui puternice și profitabile ANSVSA a actualizat procedura prin care crescătorii trebuie să declare animalele bolnave sau moarte