• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Anunțuri
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Kwizda Agro investește în cele mai noi tehnologii: ”Împreună creștem în siguranță campanii agricole de succes!”

    agrointeligenta.ro -

    Kwizda este o companie de familie, din Austria, cu o istorie de peste 160 de ani. De-a lungul timpului, Kwizda Group a devenit o companie multinațională cu filiale în mai multe țări din Europa.

    În prezent, Kwizda ocupă poziția de lider în mai multe sectoare: farmaceutice (producție și distribuție), protecția plantelor și materiale pentru izolații în construcții.

    Inovațiile, calitatea deosebită a produselor și competențele angajaților reprezintă baza culturii companiei Kwizda Agro și au dus, de multe ori, la stabilirea unor noi standarde pe piață în domeniile sale de activitate.

    Fabrica LeobendorfFabrica Leobendorf Plant

    Fabrica Kwizda Agro din Leobendorf – Calitate și producție de calitate superioară. A fost inițial construită ca și depozit central în 1978. Pe măsură ce compania a luat amploare, premizele au fost extinse către demararea procesului de producție. Astăzi, fabrica Leobendorf Plant dispune de facilități de producție și echipamente de laborator conform normelor și tehnologiilor de top, acestea având o contribuție semnificativă la dezvoltarea formulelor inovative în conformitate cu standardele internaționale de ultimă generație.

    Fabrica are ca principal domeniu de producție insecticidele, fungicidele, erbicidele și biocidele, în urma producției, acestea fiind împachetate manual de personalul calificat al Kwizda.Pot fi procesate atât substanțe active deja folosite în industrie, cât și substanțe active noi în numeroase tipuri de formulare datorită celor mai noi echipamente și tehnologii.

    Cercetarea și dezvoltarea vor fi întodeauna ingredientele cheie ale fabricii Kwizda -Leobendorf Plant.

    Fabrica Val d’Izé Plant

    Fabrica Val d’Ize – Producție inovatoare a biocidelor. Produsul finit este rezultatul utilizării unor utilaje și tehnologii de ultimă generație. Punctele forte le reprezintă flexibilitatea și o largă gamă de ambalare a produselor, atât în formă lichidă cât și solidă. Capacitatea de extindere și producție a fabricii este într-o continuă expansiune.

    Fabrica MarchtrenkFabrica Marchtrenk Plant

    Fabrica Marchtrenk Plant produce o gamă foarte largă de semințe pentru o gamă la fel de largă de culturi, fiind acordată o atenție deosebită peletizării și drajării semințelor. Managementul calității este o componentă integrală a procesului de producție, documentarea completă a personalului și controlul calității operând cu rigurozitate și eficiență produsul finit.

    Kwizda România este prezentă în perioada 5-8 iunie la expoziția AgriPlanta de la Fundulea, județul Călărași. La standul companiei aflați mai multe produsele sale, la fel și pe site-ul companiei www.kwizda-agro.ro.


    Te-ar mai putea interesa

    Ruperea florilor la căpșuni pentru o producție mai mare. Metoda pas cu pas Fermierii trebuie să anunțe primăria cu 48 de ore înainte de a stropi. Stuparii, obligați să ia acordul fermierilor pentru a amplasa stupii Ce pomi fructiferi se taie în luna aprilie

    Ultimele știri

    Arătură, minim-till sau no-till? Rezultate obținute după 5 ani în ferma sa de sătmăreanul Bekes Arnold Agro Kar, un distribuitor de utilaje agricole din Ucraina, își va lansa propria linie de tractoare Comisia Europeană promite sprijin financiar pentru fermierii afectați de febra aftoasă