• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Cioban împușcat în picior după ce a încercat să intre cu animalele pe o cultură agricolă!

    Ramona Dascălu – Agrointeligența

    Cioban împușcat în picior după ce a amenințat polițiștii cu o furcă! Un bărbat de 30 de ani a intrat în conflict cu oamenii legii după ce ar fi încercat să intre cu turma de capre pe o cultură agricolă situată în extravilanul localității Mihai Viteazu, din județul Constanța. La scurt timp, scandalul a căpătat amploare, ciobanul devenind agresiv cu poliţiştii. Dat fiind faptul că acesta nu s-a conformat solicitărilor poliţiştilor, aceștia l-au împușcat pe bărbat în picior.

    Potrivit reprezentanţilor Poliţiei Judeţene Constanţa, oamenii legii au fost sesizaţi, miercuri seara, despre faptul că în extravilanul localităţii Mihai Viteazu, un bărbat ar fi intenţionat sa păşuneze o turmă de caprine pe o cultură, iar la faţa locului s-au deplasat poliţişti din cadrul Secţiei 5 Rurală Cogealac.

    “Întrucât poliţiştii au fost ameninţaţi cu acte de violenţă de către persoana în cauză, aceasta având asupra sa o furcă şi manifestând un comportament agresiv, au solicitat sprijin unui alt echipaj de poliţie. Dat fiind faptul că acesta nu s-a conformat solicitărilor poliţiştilor şi s-a manifestat agresiv, fugind de la faţa locului, s-au folosit focuri de avertisment, în urma cărora bărbatul, de 30 de ani, a fost rănit în picior, fiind ulterior transportat la spital pentru îngrijiri medicale”, au precizat reprezentanţii IPJ Constanţa, potrivit news.ro. 

    Poliţiştii fac cercetări pentru comiterea infracţiunii de ultraj.


    Te-ar mai putea interesa

    AgroReclamații. Ciorile au distrus până la 95% din culturile unui fermier din Ialomița: „E un dezastru anul acesta” Guvernul lansează programul ”Diaspora Investește Acasă” cu granturi de 200.000 euro pentru noile afaceri! Dosar penal pentru oierul care a omorât ursul ce îi atacase turma de oi Bursa agricolă în luna iunie. Prețul per tona de grâu, orz și rapiță la începutul verii Bayer dă înapoi la contractele pentru semințe după presiunea autorităților din SUA. Ce trebuie să înțeleagă fermierii români din această mutare

    Ultimele știri

    Agrinvest Credit IFN SA schimbă regulile în agricultură: credite până la 10 ani și reducere a dobânzii de până la 10%/an pentru cei disciplinați Anunț despre banii pentru subvențiile de agro-mediu, bunăstarea animalelor și pentru agricultură ecologică Averse torențiale, descărcări electrice, vijelii – județele care intră sub alertă meteo! Fertilland Bor Max de la Rodbun – secretul unei culturi de floarea-soarelui puternice și profitabile ANSVSA a actualizat procedura prin care crescătorii trebuie să declare animalele bolnave sau moarte