• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Chimagri, implicare totală în războiul COVID-19. Campanii de impact, sub sloganul #sanatateagriculturaeconomie

    agrointeligenta.ro

    Una din primele companii ale agribusiness-ului românesc, firma Chimagri, fondată în anul 2000 de către Irinel Plosca, a făcut în această săptămână o donație de 1.000 de combinezoane de cea mai bună calitate, care oferă cea mai bună protecție, către secția COVID-19 a pavilionului Chirurgie din Spitalul Județean Brăila. Campania se derulează sub sloganul #sanatateagriculturaeconomie.

    Reprezentanții companiei Chimagri au mai precizat că firma și-a achitat toată obligațiile către stat și, în paralel este aproape de fermieri și nevoile acestora. Astfel, #sanatateagriculturaeconomie acoperă toate direcțiile în care Chimagri se implică: alături de sistemul sanitar, alături de fermieri în aceste clipe, alături de economia națională prin susținere completă. Cei interesați de activitatea și campaniile Chimagri pot accesa AICI pagina de Facebook a companiei sau site-ul oficial www.chimagri.ro

    Implicarea companiei în sprijinul celor afectați de pandemia COVID-19 a început în urmă cu două săptămâni. Reprezentanții Chimagri au livrat gratis clienților lor un produs pe bază de biocide ce este fabricat în România de unul dintre cei mai buni cercetători în domeniu. Produsul poate fi folosit pentru la dezinfecția fermelor (zona  de birouri și de depozitare a utilajelor).

    Obiectivul strategic al companiei Chimagri este de a oferi fermierilor și procesatorilor români o infrastructură tehnologică, comercială și operațională.

     


    Te-ar mai putea interesa

    Fermă cu stație antigrindină în curte – lovită puternic de gheață: ”Recolta este distrusă 80-95%” Șeful APIA: Fermierii care mai au de încasat subvenții pe hectar și animale! Situația APIA pe județe: Suceava – cel mai mare număr de fermieri, Timiș – record la suprafață ANM: vijelii de 70 km/h și grindină. Județele unde sunt așteptate cele mai mari cantități de apă Ministerul Agriculturii trimite corpul de control peste comercianții care susțin că vând legume românești

    Ultimele știri

    Sediul APIA Hunedoara a fost modernizat prin PNRR. Adrian Pintea: „E un exemplu de investiție reușită” Operațiunea Jupiter: Percheziții în fermele și casele mai multor fermieri! S-au ridicat utilaje și crotalii! Depozitele…prea pline pentru laptele micilor fermieri. Un mare procesator închide centrul de colectare Un fost ministru al Agriculturii lansează programul prin care fermierii își securizează subvențiile APIA! Fermierii, din nou în alertă. Cod portocaliu de furtuni puternice – vijelii și grindină în mai multe județe